Võimalusterohke seikluspark

Tagadil avatud Koerte-Seikluspark on üks põnev looduslik seiklusrada, mis koosneb hetkel 16st erinevast pugemis-, roomamis- ja hüppamisatraktsioonist. Raja pikkus on umbes pool kilomeetrit. Rada saab kasutada aastaringselt ning seda saab läbida nii kõndides, kui ka joostes ning seda loomulikult kõikvõimalike erinevat tõugu koertega!

 

Seikluspargi rajamise idee tuli täiesti eksprompt Karin Lageda ja Key Kunmani arutluse käigus. Idee sulandus kokku Karini lapsepõlvemälestusest, kus Neeme Piirivalvekoerte Koolis oli koertele rajatud erinevate atraktsioonidega rada, kus nad oma võimeid proovile said panna; Key sai inspiratsiooni hobuste krossivõistlustelt, kus hobustele on püstitaud igasuguseid maastikutakistusi, kus nad peavad üle hüppama hekkidest, palkidest, kiviaedadest jne. Ühiseks inspiratsiooniallikaks oli muidugi ka agility. Ehk siis, mõte oli teha lihtsalt midagi põnevat, kus saab koerte võimeid proovile panna.

 

“Olime üsna kindlad, et midagi taolist on mujal maailmas juba tehtud, kuid internetiavarustest tegelikult midagi ei leidnudki.”

 

Eestis on küll mitmeid koerte aedikuid, kus saab koeri jooksma lasta ning mõned on varustatud ka kunstlike agility takistustega, aga looduslikke seiklusparke rajatud ei ole. Idee oli teha looduslik takistusrada, kus koerad saavad pugeda, roomata, turnida, joosta ja hüpata. Kõikide elementide puhul on mõelnud kuidas saaks atraktsioone käepäraste vahenditega rajada ning mitmed elemendid on just tegevuse käigus valminud. Ja kui idee oli juba olemas, oli vaja see lihtsalt ruttu valmis teha enne kui innukus otsa saab. 2015 aasta kevade Tagadi Tarzani võistluseks on seikluspark ka valmis saanud. Esialgne koerte seikluspark koosnes pea 15 erinevast atraktsioonist, nende seast leiad näiteks üle hüppamiseks hiidsuured põhupakid ja erineva suurusega traktorirattad; erinevate kõrgustega puupakud, mille peal saab turnida ja vahelt slaalomit joosta; kaeviku, kust saab läbi joosta ja üle palgi hüpata; kummivõrgu, mille alt saab läbi roomata; ja veel palju muud. Seikluspark on kasutamiseks kõikidele koerasõpradele olenemata koera tõust ja nii on lootus kohale meelitada veelgi inimesi. See on suurepärane koht näiteks kennelpäevade, suve- või talvepäevade korraldamiseks, kus tegevust jätkub kõigile.

 

“Seikluspark võimaldab pakkuda igapäevatreeningutele vaheldust, koer saab siin kiirust arendada, õppida läbi lõbusate tegevuste ja atraktsioonid toovad tema ellu natuke ekstreemsust.”

 

Tagadi Koerte Seikluspark on osa Tagadi Koerte Treeningkeskusest. Enne Seiklusparki oli platsi rajamise eesmärgiks koerakoolituse tingimuste parandamine Eestis. Või pigem, me püüdsime anda oma panuse Eesti koeraspordi arengusse luues ühe treeningplatsi kus saaks aastaringselt igal kellaajal treeninguid läbi viia. Tänaseks on meie esmasest soovist kasvanud suur kõigi võimalustega koerte treeningkeskus.

 

Kõik on siia oodatud!

Seikluspark on avatud kõigile päikesetõusust- loojanguni.

See on suurepärane koht näiteks kennelpäevade, suve- või talvepäevade korraldamiseks või ka sünnipäevade tähistamiseks suurema seltskonnaga kus tegevust jätkub kõigile. Võib olla soovid pakkuda oma trennigrupile vahelduseks uusi väljakutseid ja viia läbi treeningud Koerte Seikluspargis?

 

Kui on plaan tulla suurema grupiga, oleks hea oma tulekust varem ette teatada või aeg broneerida.

 

 

 

Ronimispalk
Põhupalli trepp
Traktoriratta hüpe
Küngas üle toru
Auto rehvid
Madal sik-sak laudtee
Koerte turnimispoom
Traktori ratastel turnimine
Võrgu alt roomamine
Kolisev pudelimeri
Trepiga vaatetorn
Postidel ronimine
Sulge

Tingimused

Laadimine ...